понеделник, 27 март 2017  |  Вести денес: 60

Затрупана жена извлечена жива – укажана помош на стотина повредени

Во Ургентниот центар било донесено и мртво осумгодишно дете, кое лекарите за жал само му констатирале смрт

poplava-640x360

Поврзани вести

По невремето кое вчеравечер го зафати Скопје интервенирале дванаесет тима на Брза помош.

Според информациите на лекарите укажана им е помош на стотина повредени, пациентите се со скршеници, набиеници и посекотини. Спасувачките екипи успеале да спасат и затрупана жена, која за среќа според информациите на лекарите е со полесни повреди.

Во Ургентниот центар било донесено и мртво осумгодишно дете, кое лекарите за жал само му констатирале смрт.

Екипи на Брзата помош, МВР и АРМ како и екипи на центарот за управување со кризи се на терен и работат на расчистување на пустошот што го остави невремето.

Според официјалните информации од МВР досега се пријавени и шест исчезнати лица, по кои се трага.

Најчитани вести