понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Затвор за двајца Пехчевци: Фатени како берат марихуана

Затвор за двајца Пехчевци кои биле фатени како берат марихуана. Насадот со неколку стебла марихуана бил откриен на местото викано „Централата“ во атарот на Пехчево.

marihuana

Поврзани вести

Затвор за двајца Пехчевци кои биле фатени како берат марихуана. Насадот со неколку стебла марихуана бил откриен на местото викано „Централата“ во атарот на Пехчево, а биле затекнати две лица како берат од насадот.

Од МВР информираат дека пехчевците Ш.Џ.(26) и Е.Ф.(24)  биле затекнати како берат листови од засадениот насад и ги ставаат во ранец. Од страна на полициски службеници бил извршен преглед над истите при што во ранецот биле пронајдени се листови од стебло и едно откорнато стебло од засадениот насад.

Затвор за двајца Пехчевци: Фатени како берат марихуана

Затвор за двајца Пехчевци: Фатени како берат марихуана

По овластување на Јавното Обвинителство, од страна на полициски службеници извршен е увид на наведената локација при што е констатирано дека има уште пет стебла во различна димензија.

Ш.Џ и Е.Ф. се лишени од слобода и со истите се обавени службени разговори.

По издадена наредба од Основен суд од Берово извршен е претрес на домовите на Е.В. и Ш.Џ. и  од извршениот претрес пронајдени се дополнителни материјални докази во врска со извршеното кривично дело.

Инаку лицата се познати на службата од областа на недозволена трговија со дрога.

Најчитани вести