петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Затворање на проектот „Поддршка за реформите во јавната администрација“

administracija500

Последни вести

Завршниот настан по повод затворањето на проектот „Поддршка за реформите во јавната администрација“ поддржан од Британската Амбасада во Република Македонија, кој се имплементира во Министерството за информатичко општество и администрација ќе се одржи денеска во Скопје.

На настанот ќе се обратат министерот за информатичко општество и администрација Иво Ивановски и британскиот амбасадор Чарлс Гарет.

Најчитани вести