понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 16

Затворен Евзони, два часа ќе биде затворен и Дојрани

Поради штрајкот на грчките земјоделци сеуште за сообраќај е затворен граничниот премин Евзони, а од 12 до 14 часот се очекува да биде затворен и граничниот премин Дојрани на македонско-грчката граница, соопшти попладнево Авто мото сојузот на Македонија. 

дојрани

Поврзани вести

На останатите гранични премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Од патиштата низ државата, од 11:30 часот во прекин е сообраќајот на патниот правец Штип – Радовиш поради сообраќајна незгода.

Најчитани вести