петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 38

Затворен мостот „Близнак“-Сообраќајот во прекин

most-bliznak-640x294

Последни вести

Сообраќајот на мостот „Близнак“ во населбата Аеродром е затворен во двата правци поради пукната гасоводна цевка.

Полицијата потврди дека од 13:20 часот од безбедносни причини целосно е затворен сообраќајот од булеварот „Киро Глигоров“ до улицата „Перо Наков“.

Екипи од надлежните институции се испратени на терен и се работи на отстранување на дефектот.

Најчитани вести