понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 64

Затворена Белата куќа, истрели во комплексот Капитол

56f98087c461883c5b8b45e8

Поврзани вести

Американски медиуми јавија дека денеска одекнале истрели во центарот за посетители на американскиот Капитол.

Полицијата ги блокираше приодите поради „потенцијална закана за безбедноста“.

Белата куќа е исто така затворена за посетители по информациите за истрели во комплексот Капитол.

Најчитани вести