вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 55

Затвореник во Идризово се обидел да се самоубие

zatvor

Поврзани вести

Затвореник во Идризово се обидел да се самоубие. Осуденото лице М.С. вчера попладне се обидело да си го одземе животот.

Од полицијата информираат дека затвореникот се обидел да си го одземе животот со бесење и пиење на поголемо количество медикаменти.

Истиот е префрлен на Клиниката за токсикологија, каде е задржан на лекување и е вон животна опасност.

Најчитани вести