сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Затвореник пронајден мртов во ќелија

zatvor

Последни вести

Безживотно тело на затвореник вчера е пронајдено во казнено поправната установа во Струга.

Затвореникот бил на возраст од 35 години и бил осуден за кривично дело загрозување на сигурноста.

Телото на починатиот по наредба на јавниот обвинител е предадено на обдукција, а започната е истрага за да се откријат причините за смртта.

Најчитани вести