вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Завеани кај Зрењанин, два шлепера го попречија патот луѓе чекаат помош

Сообраќајот на таа делница е блокиран од синоќа од 21 часот. Едно момче, за РТС изјави дека со неговата девојка се завеани во автомобил.

Sneg-na-putu-6-660x440

Поврзани вести

Сообраќајот на делницата Стајичево-Перлез во Србија од синоќа е блокиран, поради ветер со орканска силина што предзвика наноси од снег.

Сообраќајот на таа делница е блокиран од синоќа од 21 часот. Едно момче, за РТС изјави дека со неговата девојка се завеани во автомобил.

Според неговите зборови, пред него имало 30 автомобили, а уште толку имало позади него.

Има и завеани автобуси, па се претпоставува дека во тешка ситуација се десетици луѓе.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести