среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Заврши драмата во Ниш – Бизнисменот се откажа од намерата да се самозапали

zoran500

Последни вести

По четири часа поминати на покривот од неговата фабрика, Зоран Цекиќ сопственикот на фабриката за производство на мебел „Еуростил“, се откажал од намерата да се самозапали и се симнал од покривот.

Тој се симнал бидејќи добил верување дека неговиот објект нема да биде урнат се’ до усвојување на урбанистичкиот план за овој дел од градот.

zoran-simnuva500

Инаку, тој од утрово во знак на протест се качи на покривот, се поли со бензин и се закануваше дека ќе се запали.

zoran-lekari500

Инспекторот за недвижности морал да се качи на покривоти да разговара со него, додека тој го држел запалка во раце, што ја потврдувало серизоноста на намерата на Зоран да се самозапали.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести