петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Заврши есенската дератизација на шахти во Гази Баба

Дератизација на шахтите во општина Гази Баба се врши два пати во годината, на пролет и на есен.

500thumb_deratizacija_01

Последни вести

Општина Гази Баба на својата територија ја заврши акцијата за есенска дератизација на шахти.

Со постапката за уништување на глодарите беа опфатени 2500 шахти, за кои беше употребен парафински блок Бромахен. Уништувањето на глодарите траеше околу две недели, а акцијата ја изведе ЈЗУ “Центар за јавно здравје – Скопје” во соработка со ЈП Водовод и Канализација, информираат од општина Гази Баба.

Дератизација на шахтите во општина Гази Баба се врши два пати во годината, на пролет и на есен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести