петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Заврши истрагата за убиството на матурантот Ангел Петковски

angel_slika1-540x302

Поврзани вести

Истрагата за убиството на матурантот Ангел Петковки од скопската населба Ѓорче Петров заврши.

Денеска адвокатот на Насер Ештрефи (19) од селото Грчец кој е осомничен за убиството треба да го подигне извештајот за завршената истрага.

Во рок од половина месец имат право да ги да соберат доказите во корист на одбраната и да предлага истражни дејствија.

Потоа обвинителот ќе покрене обвинителен акт со конечната квалификација за кривичното дело.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести