петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Заврши летниот распуст, од понеделник 280.000 ученици повторно во училиште

rraspust

Последни вести

За околу 280.000 основци и средношколци заврши летниот распуст и од утре за нив почнува новата 2014/2015 година.

Првпат во училишните клупи ќе седнат и околу 20.000 првачиња.

Учебната година почнува со засилени хигиенски мерки и дезинфицирани училници поради појавата на зараза од жолтица во неколку општини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести