понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Заврши пријавувањето за гласање од дијаспората

Пријавата за претседателските не важи и за предвремените парламентарни избори

DIK

Поврзани вести

Државната изборна комисија ги информира сите државјаните на Македонија кои се на привремена работа или престој во странство дека заврши пријавувањето за претседателоските избори, кои што ќе се одржат на 13-ти април 13.04.2014 година.

Државјаните на Македонија кои се на привремена работа или престој во странство за гласање на предвремените парламентарни избори 2014 може да се пријават од шести до 30-ти март.

Од ДИК потенцираат дека пријавата за гласање за претседателските избори не важи за предвремените парламентарни избори, па доколку сакаат да гласаат и за истите ќе мора да доставуваат нова пријава.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести