недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Заврши рокот за пријавување на дијаспората за претседателските избори

izborimk

Поврзани вести

Рокот за пријавувањет на македонските граѓаните кои живеат во странство за претседателските избори заврши вчера.

Од македонските конзулати во САД информираат дека, според добиените инструкции, граѓаните кои досега се пријавија за гласање на претседателските избори и кои добиле потврда дека се внесени во избирачкиот список, автоматски ќе бидат запишани за гласање и за предвремените парламентарни избори. Дополнително, во рок до 30 март граѓаните во дијаспората кои досега не се пријавиле, ќе можат да го сторат тоа, но само за гласање на предвремените парламентарни избори.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести