понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Заврши штрајкот со глад на тројцата професори од Штипскиот универзитет

Во писменото соопштение велат дека овој чекор го прават во знак на добра волја со што би се симнал сомнежот за политичка позадина на штрајкот.

stip

Последни вести

Tројцата професори од Штипскиот универзитет „Гоце Делчев“ – Крсте Шајноски, Александар Костадиновски и Маргарита Матлиевска заедно со раководството на СОНК го прекинаа штрајкот со глад.
Во писменото соопштение велат дека овој чекор го прават во знак на добра волја со што би се симнал сомнежот за политичка позадина на штрајкот.
Од СОНК велат дека очекуваат раководството на универзитетот „Гоце Делчев“ итно да го решат случајот со тројцата професори.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести