среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Завршува кампањата, не за опасни играчки

igracki

Поврзани вести

ОЖ на ПОДЕМ – Битола ќе ја заврши кампањата ,, НЕ за отровните и опасни играчки во Македонија!“ денеска во 11.45 часот на Плоштадот Магнолија.

По тој повод за 100 деца кои први ќе стигнат на нашиот штанд ќе бидат бесплатно поделени 100 играчки, новогодишни украси и честитки.

Исто така, преку 500 едукативни флаери, сакаме да ја подигнеме свеста на родителите да внимаваат при изборот на играчки за своите деца и да избираат безбедни играчки.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести