четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 49

Заврши сезоната за Дејан Блажевски поради операција на коленото

Македонскиот фудбалски шампион Вардар најверојатно до крајот на сезоната нема да може да смета на својот најдобар стрелец Дејан Блажевски.

648DD2614102BF48BD2B253658CAE79C

Последни вести

Тој на еден од последните тренинзи го повреди лигаментие на коленото, па по прегледите што ги изврши во Хрватска одлучено е да оди на операција, што би значела пауза повеќе од шест месеци.  Оваа повреда претставува голем хендикеп за тренерот на Вардар Гоце Седлоски а и за селекторот Игот Ангеловски кој сметаше на неговите услуги за престојниот пријателски двомеч со Словенија и Бугарија.
30-годишниот офанзивец кој лани го засили Вардар, во црвено-црниот дрес има одиграно 33 натпревари и постигнато 18 гола. Интересно е што тој со повреден колено ги  одигра двата стартни меча од пролетниот дел, против Ренова и Хоризонт.

Најчитани вести