вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Здравјето на Шешељ е доверлива информација за Хаг

Медиумите во Србија неодамна објавија дека лидерот на радикалите е болен од рак.

seselj

Поврзани вести

Хашкиот трибунал ниту ги потврди, ниту ги негираше тврдењата на српските медиуми за влошената здравствена состојба на лидерот на Српската радикална партија, Воислав Шешељ.

Информативната служба на трибуланот соопшти дека информациите околу здравјето на обвинетите се доверливи и не можат да бидат објавени без дозвола од обвинетиот, пренесуваат српските медиуми.

Претходно, медиумите пишуваа дека Шешељ има рак на дебелото црево и дека им забранил на членовите на раководството на неговата партија јавно да говорат за неговото здравје.

Лидерот на радикалите, кој е во притвор од 24-ти февруари 2003 година, чека изрекување на пресудата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести