среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Здравствена едукација на децата во градинките

zdrava hrana

Поврзани вести

Во соработка со Општинската Организација на Црвениот Крст на Општина Гази Баба и оваа година се реализира проектот за здравствена едукација на децата во предучилишните установи „25 Мај“ и „Детска Радост“.

Реализацијата на проектот има за цел децата кои престојуваат во големите групи во градинките да стекнат навики за одржување на личната хигиена, надминување на страв од лекар, правилно миење и одржување на хигиената на забите,здравствени редовни контроли и слично.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести