среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Зелениково, Моране, Драчево и Студеничани денеска без вода за пиење

casa voda

Поврзани вести

Општина Зелениково, фабриката за сокови во Моране, жителите во тоа село, како и Драчево и Студеничани, денеска од 9,30 до 15 часот ќе бидат без вода за пиење.

Прекинот е поради промена на затворачи во препумпна станица Драчево, па хидрофорот во Студеничани и препумпната станица во Моране нема да работат.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести