четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Железарец ги доби своите противници во елитната фаза

Како второпласиран во групата Ф на турнирот во Братислава, Железарец влезе во "елитното друштво" на европскиот футсал.

Железарец ги доби своите противници  во елитната фаза

Железарец ги доби своите противници во елитната фаза

Поврзани вести

Екипата на Пескара, која воедно ќе биде и домаќин на групата Б, носителот Тулпар Караганди и Хале Голк ќе бидат новите предизвици на Железарец, откако на денешниот ждреб во Нион беа извлечени групите.

Средбите од елитната фаза ќе се одиграат во периодот од 10 до 15 ноември.

Група А:
Интер (носител, домаќин)
Лида
Кремлин
Добовец

Група Б:
Тулпар Караганди (носител)
Пескара (домаќин)
Хале Гоолк
КМФ Железарец

Група Ц:
Каират (носител)
Југорск
Хрудим
Ѓер (домаќин)

Група Д:
Економац (носител)
Слов-Матик (домаќин)
Бенфика
Локомотив Харков

Најчитани вести