вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 34

Железничка несреќа: Автомобилот бил влечен 300 метри, а возачот е починат

На железничката пруга Битола – Скопје, утринава се случи кога патнички воз удри во такси возило управувано од битолчанец (56).

Поврзани вести

Од силината на ударот, такси возилото било влечено тристотини метри по шините, при што возачот го загубил животот.

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Битола изврши увид на лице место. Издадени се наредби за обдукција на телото на починатиот и анализа на крв за утврдување на евентуално присуство на алкохол.

По проверките направени на лице место утврдено е дека нема присуство на алкохол кај машиновозачот.

Истражните дејствија продолжуваат во насока на откривање на причините за случената несреќа.

Најчитани вести