петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Земјотерс го потресе Токио

Tokyo-007_20145583237

Последни вести

Силен земјотрес го потресе Токио, пренесе Франс прес. Јапонска телевизија соопшти дека нема непосреден ризик од цунами во резултат на земјотресот.

Од потресот е регистрирано нишање на зградите во Токио  повеќе од една минута. Првичните проценки за магнитуда на земјотресот се за 5,6 степени по Рихтер

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести