понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Земјотес на Крит од 4,8 степени според Рихтер

krit

Поврзани вести

Земјотрес со интензитет од 4,8 степени е забележан на грчкиот осторов Крит, соопшти Европската сеизмиолошки центар.

Засега нема информација за повредени и направена материјална штета, но се знае дека земјотресот е почувствуван на цеиот остров.

Епицентарот на земјотресот е на 94 километри јужно од градот Ираклион, а длабочината на земјотресот е 10 километри.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести