Балкан

Земјотрес го погоди грчкиот остров Крит

Земјотрес го погоди грчкиот остров Крит
Земјотрес со интензитет од 3,7 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска грчкиот остров Крит, соопшти Институтот за геодинамика во Атина.

Како што пренесе МИА, нема извештаи за повредени лица.