четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 1

Земјотрес го погоди грчкиот остров Крит

Епицентарот на потресот бил на осум километри северно од Тилисос и 11 километри северозападно од Ираклион.

земјотрес

Последни вести

Земјотрес со интензитет од 3,7 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска грчкиот остров Крит, соопшти Институтот за геодинамика во Атина.

Како што пренесе МИА, нема извештаи за повредени лица.

Најчитани вести