петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Земјотрес го погоди Лос Анѓелес

За сега нема извештај за евентуални жртви, ниту причинета материјална штета.

los angeles

Поврзани вести

Земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала го погоди денеска Лос Анѓелес, соопшти американскиот Геолошки завод.

Според соопштението на Заводот, епицентарот на земјотресот беше осум киломтери северозападно од градот Вествуд и се случи во 6.25 по локално време, на длабочина од околу осум километри.

За сега нема извештај за евентуални жртви, ниту причинета материјална штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести