вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Земјотрес го погоди Мексико

zemjotres

Поврзани вести

Земјотрес со јачина од 5,8 степени по Рихтер, денеска ја погоди мексичката држава Оахаку, соопшти Американскиот геолошки завод.

Потресот се случил на длабочина од 10 километри со епицентар од 16 км западно од градот Пинотепа Национал, пренесува Ројтерс.

За сега нема извештај за евентуални жртви или причинета материјална штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести