среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Земјотрес го стресе битолскиот регион

Последни вести

Земјотрес со послаб интензитет во 20.53 часот е почувствуван во битолскиот регион.

Потресот со интензитет од 4,4 степени според Рихтер е регистриран со епицентар на 60 километри јужно од Битола во соседна Грција.

Најчитани вести