четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Земјотрес го стресе Крит

Земјотрес со интензитет од четири степени според Рихтеровата скала беше регистриран рано изутринава во морето покрај грчкиот остров Крит, пишува весникот „Етнос“.

zemjotres11

Последни вести

Земјотрес со интензитет од четири степени според Рихтеровата скала беше регистриран рано изутринава во морето покрај грчкиот остров Крит, пишува весникот „Етнос“.

Епицентарот на земјотресот бил на 28 километри североисточно од Крит во областа Ласитио.

Нема информации за евентуални жртви или за причинета материјална штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести