петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Земјотрес го стресе Радовиш

silen-zemjotres500

Поврзани вести

Земјотрес со интензитет од III степени според Европската маркосеизмичка скала – 1998 денеска рано наутро го стресе Радовиш.

Според информациите од Сеизмолошкта опсерваторија при Природно – математичкиот факултет во Скопје потресот, чиј епицентар се наоѓа на 75 километри југоисточно од Скопје и потекнува од штипското епицентрално подрачје, е регистриран во 7,45 часот.

Засега нема информации за предизвикана материјална штета.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести