Балкан

Земјотрес го стресе Сараево

Земјотрес го стресе Сараево

Во Сараево и околината утрово е почувствуван земјотрес со јачина од 4.3 по Рихтеровата скала.

Епицентарот на потресот бил на 20-тина километри југоисточно од Сараево на длабочина од два километри.

Засега нема пријави за материјална штета или за повредени лица.