недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Земјотрес го стресе Сараево

zemjotres

Последни вести

Во Сараево и околината утрово е почувствуван земјотрес со јачина од 4.3 по Рихтеровата скала.

Епицентарот на потресот бил на 20-тина километри југоисточно од Сараево на длабочина од два километри.

Засега нема пријави за материјална штета или за повредени лица.

Најчитани вести