понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Земјотрес го стресе Скопје

Земјотрес во Скопје.

zemjotres

Поврзани вести

Слаб земјотрес со епицентар на околу 60 километри североисточно од Скопје, на територијата на соседна Србија, беше почувствуван вчеравечер  во 20.17 часот, со јачина од 3,6 степени според европската макросеизмичка скала.

Според досегашните макросеизмички податоци, земјотресот е почувствуван на североисточниот дел од територијата на Република Македонија и тоа во Куманово и Скопје со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала–1998 соопштија од Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести