вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

Земјотрес ја погоди Индонезија

земјотрес

Последни вести

Земјотрес со интензитет од 6,5 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди западниот дел од индонезискиот остров Суматра, соопшти локалната Агенција за метеорологија, геофизика и климатологија.

Како што јави ДПА, засега нема податоци за жртви или предизвикани материјални штети, а не е објавена ниту оспаност за можна појава на цунами.

Потресот се случил во 7:56 часот според средноевропско време. Епицентарот на земјотресот се наоѓал на 79 километри југозападно од градот Песисир Селатан.

Најчитани вести