недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Земјотрес ја погоди Невада

zemjotres

Последни вести

Земјотрес со интензитет од 5,4 степени според Рихтеровата скала ја погоди денеска Невада, соопшти американскиот Геолошки завод.

Епицентарот на потресот бил 145 километри североисточно од Лас Вегас на длабочина од 19,4 км.

Засега нема извештаи за евентуални жртви ниту причинета материјална штета.

Најчитани вести