четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 22

Земјотрес ја погоди Романија

zemjotres

Поврзани вести

Земјотрес со интензитет од 4,5 степени е регистриран ноќеска по полноќ во романската област Вранча, а засега нема информации за жртви или предизвикана материјална штета.

Епицентарот на земјотресот бил 157 километри северно од Букурешт на длабочина од 104 километри, соопшти Европскиот сеизмолошки центар.

Областа Вранча е позната по сеизмолошките активност и често пати се случуваат земјотреси.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести