недела, 25 јуни 2017  |  Вести денес: 30

Земјотрес ја потресе Македонија

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според Рихтеровата скала во 11.14 часот беше почуствуван во Македонија.

zemjotres-560x390-76257

Последни вести

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според Рихтеровата скала во 11.14 часот беше почуствуван во Македонија.

Земјотресот бил почуствуван на 50 километри западно од Скопје, 11 километри северо-западно од Боговиње.

Длабочината на потресот бил на 5 киломтери.

Најчитани вести