среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 9

Земјотрес ја стресе Грција

zemjotres1

Последни вести

Земјотрес со јачина од 5,2 степени според Рихтеровата скала вчера предизвика лесни оштетувања на десетици куќи во јужна Грција.

Засега нема информации за жртви.

Потресот вчеравечер бил регистриран крај градот Пиргос, на 500 километри југозападно од Атина.

Властите во областа западна Грција информираат за паднати камења врз неколку локални патишта.

Најчитани вести