петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Земјотрес ја стресе Македонија

zemjotres

Поврзани вести

Земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала утрово околу 9:13 часот бил регистриран во регионот на Призрен, Косово, јави српскиот Републички сеизмолошки завод.

Наши читатели јавија дека овој земјотрес бил почувствуван и во дел од Западна Македонија.

Најчитани вести