Македонија

Земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес ја стресе Македонија

Земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала утрово околу 9:13 часот бил регистриран во регионот на Призрен, Косово, јави српскиот Републички сеизмолошки завод.

Наши читатели јавија дека овој земјотрес бил почувствуван и во дел од Западна Македонија.