четврток, 30 март 2017  |  Вести денес: 53

Земјотрес ја стресе Македонија

zemjotres

Поврзани вести

Земјотрес со интензитет од III  до IV степени според Европската макро-сеизмичка скала–1998, утринава во 4 часот и 36 минути е почувствуван во источните делови од Македонија.

Како што информира Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје, епицентарот на земјотресот се наоѓа на 120 километри источно од Скопје.

Најчитани вести