петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Земјотрес ја стресе Србија

zemjotres

Поврзани вести

Земјотрес со јачина од 3,1 степен спред Рихтер е регистриран во српско Краљево.

Земјотресите со ваков интензитет не можат да предизивкаат штети на објекти во епицентралната област.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести