сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 0

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтер ја погоди Италија

Централниот дел на Италија беше погоден од земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала. 

италија

Поврзани вести

Епицентарот на земјотресот се наоѓа на 30 километри од местото Малтињано, на околу 100 киломeтри од Рим.

Земјотресот се случил синоќа на длабочина од 10 киломатри.

Засега нема податоци за жртви или материјална штета.

Најчитани вести