понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Земјотрес на Крит

zemjotres1

Последни вести

Слаб земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала утринава го потресе источниот дел од грчкиот остров Крит, информираа грчките медиуми.

Епицентарот на потресот бил на 388 километри југоисточно од Атина.

Засега нема информации за настрадани и предизвикана штета.

Најчитани вести