среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Земјотрес на Куба

Земјотрес од 5,1 степени ја потресе Куба.

zemjotres

Поврзани вести

Земјотрес со интензитет од 5,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран во флоридскиот теснец кај Куба. Потресот бил почувствуван и во Хавана.

Според локалните медиуми засега нема извештаи за евентуална штета или повредени, а објавено е дека нема опасност од цунами. Потресот е регистриран на 172 километри источно од Хавана, на длабочина од десет километри. Во Хавана земјотресот го почувствувале две шесткатници, чии станари биле евакуирани.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести