недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Земјотрес на островот Борнео

земјотрес(3)

Последни вести

Земјотрес со интензитет од 6 степени по Рихтеровата скала погоди реон на островот Борнео во Малезија.

Нема тревога за цунами ниту податоци за жртви или штети.

Потресот бил регистриран на длабочина од 10 км. со епицентар на 54 км. од градот Кота Кинабалу, главен град на државата Сабах во Североисточно Борнео.

Најчитани вести