понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Земјотрес на Тајланд, се тресеше и претстолнината

Bangkok_skyline

Поврзани вести

Северот на Тајланд денеска го погоди земјотрес со јачина од 6,3 степени на Рихтеровата скала, соопшти американскиот Геолошки завод.

Епицентарот на земјотресот беше 32 километри југозападно од Чијанг Рај, а се почувствувал и во претстолнината Бангкок како и во соседната држава Мјанмар, пренесува Ројтерс.

Засега нема информации за жртви или материјална штета, наведуваат странските агенции.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести