недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Земјотрес од 4,6 степени во Грција

Patra_1

Последни вести

Земјотрес со интензитет од 4,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Грција доцна попладнево, соопштуваат од грчкиот Национален центар за геодинамички истражувања.

Епицентарот бил на полуосторвот Пелопонез, на 250 километри западно од Атина и на 32 километри јужно од градот Патра

Информации за евентуални жртви или за предизвикани материјални штети за сега сеуште нема.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести