сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Земјотрес од 6,1 степен во Нов Зеланд

zemjotres11

Последни вести

Во близина на Нов Зеланд денеска беше регистриран земјотрес со интензитет од 6,1 степен по Рихтеровата скала.

Нема податоци за жртви или материјални штети ниту засега е издадено предупредување за цунами.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 31,5 км. под океанското дно. Епицентарот бил на 430 км. североисточно од градот Факатане, на Северниот остров.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести