петок, 23 декември 2016  |  Вести денес: 65

Земјотрес рано утрово ја погоди Грција

Земјотрес со интензитет од 4,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во 6:59 часот утринава во западна Грција, јави агенција ТАСС, повикувајќи се на податоци од Европската медитерански сеизмолошки центар.

1474262371-gree

Последни вести

Нема податоци за настрадани, како и за материјална штета.

Земјотрес со интензитет од 4,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во 6:59 часот утринава во западна Грција, јави  агенција ТАСС, повикувајќи се на податоци од Европската медитерански сеизмолошки центар. 
Епицентарот на земјотресот е на 296 километри западно од главниот град Атина и на 122 километри западно од градот Петра. Регистрираната длабочина е осум километри.

Најчитани вести