понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Земјотрес со 4,9 степени по Рихтер ја потресе Италија

zemjotres

Поврзани вести

Земјотрес со јачина од 4,9 степени по Рихтер бил регистриран во Италија на длабочина од 10 километри, проследен со неколку секундарни потреси со магнитуда од три степени по Рихтер, пренесоа светските новински агенции.

Нема податоци за жртви, повредени и големи разурнувања, единствено се соопштува за стравот кај населението во главниот град Неапол и други градови каде посилно е почувствуван потресот.

Божиќните дрвца во центарот на голем број градови сршиле од потресот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести